Mucit Çocuk
  Ana Sayfa | Amacımız | Hakkımızda | Foto Galeri | Videolar | Basında Mucit Çocuk | İletişim
 
Eğitim Setleri, deney setleri, bilimsel setler, görsel deney setleri, uygulamalı deney setleri, çocuk deney setleri, Temel Deney Setleri. Mekanik Deney Setleri. Denge Deney Setleri, fizik deney setleri, deney seti fiyatları, çocuklar için deney seti, Mucit Çocuk Deney Setleri
 

 
    etiket
  Basında Mucit Çocuk 1


Basında Mucit Çocuk 1


Bilim Parkları İçin Deney Setleri

 

Dünyada 2 bin 400 civarında Bilim parkı bulunuyor.Bu parklarda ise çocuklar bilimi yaşayarak ve deney yaparak öğreniyorlar. Bir yüksek mühendis, yılda 290 milyon kişinin ziyaret ettiği bilim parkları Türkiyede yaygınlaştırmak için bir dernek kurdu. Ve bu dernekle her ilde bir bilim parkı kurmayı amaçlıyor. İşte o bilim parklarında bulunan deney setleri ve bu setlerle öğrenilenler. 

Pisagor bağıntısının mantığı nedir?

Foucault Sarkacı dünyanın döndüğünü nasıl kanıtlar?

Ağırlıkları farklı iki cisimden önce hangisi düşer?


İşte tüm bu soruların cevabını bu deney setleri veriyor.


Erol Gürakar Elektrik Eloktrinik yüksek mühendisi. 1968de ODTÜden mezun olduktan sonra mesleğe atılmış.

Mesleği gereği Dünyanın birçok yerine gitmiş. Ve gezdiği yerlerde gördüğü bilim parklarını Türkiyede hayata geçirebilmek için Bilim Parkları Kurma ve Geliştirme Derneğini kurmuş.
Dünyada 2 bin 400den fazla bilim parkı bulunduğunu söyleyen Erol Gürakar, Türkiyedekilerin sayısını arttırmak için az maliyetle deney setleri üretiyor.Kendi atölyesinde çalışan Gürakar şimdiye kadar 45 tane deney seti üretmiş. Deney setlerinde, Mevsimlerin ve gece gündüzün oluşumundan, pisagor bağıntısına kadar pek çok bilgi deneysel olarak kanıtlanıyor. Deney setlerinde suda yüzen bir cismin nasıl batırılacağı ve farklı ağırlıktaki toplardan hangisinin önce düşeceği de test edilebiliyor.

www.tgrthaber.com.tr

 

DİĞER HABERLER:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Akımın Manyetik Alanı ()

Van De Graaff Generator Model 2 ()

Van De Graaff Generator (VDG), Model1 ()

Basında Mucit Çocuk 2 ()

Basında Mucit Çocuk 1 ()

Yeni sitemiz yayına başladı (29.7.2011)

 

 
 
 

Copyright © Mucit Çocuk Bilim Parkları Kurma ve Geliştirme Derneği  Fatih Sultan Mehmet Sanayi Sitesi, C4/33  Ümraniye / İstanbul  Tel/Faks:+90 216 634 09 53

sayfaweb